X

Naciśnij enter aby wyszukać lub ESC żeby zamknąć

Usługi - stawiamy na najwyższą jakość

Zakład Kamieniarski "GRANIT" Dulniak

Obsługa klienta

W naszej firmie znajdą Państwo fachową poradę, pracownicy są otwarci na Państwa sugestie i propozycje.

Proces produkcji blatów kamiennych na maszynie CNC

W produkcji blatów kuchennych oraz blatów łazienkowych używamy wysokiej klasy nowoczesnej maszyny numerycznej CNC. Pierwsza faza produkcji polega na dokładnym zaprojektowaniu blatu kamiennego na komputerze w specjalistycznym oprogramowaniu typu CAD. Po zaprojektowaniu przeprowadzana jest symulacja pracy maszyny na komputerze, która pomaga wychwycić ew. błędy w programowaniu. Po wykonaniu czynności wstępnych, układamy materiał na stole maszyny i maszyna wykonuje zadany wcześniej projekt. Dokładność tej maszyny wynosi 0,01mm wiec jesteśmy w stanie sprostać nawet bardzo trudnym wymaganiom naszych klientów. Po zdjęciu blatu z maszyny, blat łazienkowy czy blat kuchenny jest już gotowy do montażu u Klienta.

Nietypowe zlecenia

Dzięki temu, iż od lat inwestujemy w park maszynowy jesteśmy w stanie sprostać nawet bardzo nietypowym projektom.

Projekty

Tworzymy trójwymiarowe projekty zarówno dla firm kamieniarskich, jak i dla indywidualnych klientów.

Dzięki wizualizacjom oraz animacjom każdy nagrobek można obejrzeć z różnej perspektywy i mieć pewność co do prawidłowego wyglądu zamawianego nagrobka. Zaprojektowanie nagrobka wymaga określenia pewnych parametrów, na podstawie których jesteśmy w stanie przygotować projekt.

Podstawowe dane niezbędne do przygotowania projektu :

 • wymiary nagrobka
 • kształt nagrobka
 • kolor i rodzaj kamienia
 • grubość elementów ( płyt )
 • dodatki
 • rodzaj i czcionka liter na tablicy

Wymiary nagrobków ściśle uzależnione są od rodzaju mogiły i w tym przypadku najlepiej jest zaprosić naszego specjalistę na miejsce. Specjalizujemy się w projektowaniu oryginalnych i ekskluzywnych wersji nagrobków na wymiar.

Zapraszamy Państwa do składania zamówień na nasze nagrobki wraz z Gratisowym wykonaniem projektu nagrobka w 3D

Liternictwo, elementy ozdobne

Litery, krzyże zwykłe jak i zdobione, itp. kute są ręcznie lub piaskowane na piaskarce bezpyłowej (MAGNUM 2000), poza tym litery mogą być także mosiężne (podobnie krzyże)

Najważniejszą rzeczą przed piaskowaniem jest zaprojektowanie tablicy nagrobkowej na komputerze (do projektowania używamy programu CorelDRAW ). Następnie projekt (po uprzednim zaakceptowaniu przez klienta) jest nanoszony na folię, a dokładniej mówiąc wycinany na ploterze. Później zostaje jedynie naklejenie folii na ściance i wypiaskowanie.

Wypalanie zdjęć laserem

 

Wypalanie zdjęć laserem

Nasz firma posiada specialistyczne urządzenia, służące do laserowego grawerowania w kamieniu np. wizerunków, portretów.

chemia kamieniarska

Chemia kamieniarska

Posiadamy szeroką gamę środków chemicznych potrzebnych do pielęgnacji oraz odplamiania kamienia. Nasi pracownicy udzielą profesjonalnej poradę dotyczącej zastosowania impregnatów do kamienia naturalnego.

chemia

Płyty granitowe

Płyty granitowe

Płyty granitowe można u nas nabyć płyty surowe, jak również wypolerowane czy palone

W naszym magazynie w Lublinie przy ul. Cmentarnej 8 można komfortowo dokonać wyboru materiału nie zależnie od panujących warunków atmosferycznych czy pory dnia.

Cięcie kamienia

Zakład nasz posiada specjalistyczne piły, a także urzadzenia z linką diamentową służące do cięcia bloków skalnych, płyt granitowych, itp.. Największa z pił nich ma średnicę aż 3,5m, mniejsze mają po 3m, 2m (możemy je zobaczyć na poniższych zdjęciach).

Piły do cięcia bloków skanych oraz do wycinania gotowych elementów

Cięcie wodą

Maszyna waterjet znacznie powiększyła możliwości naszego zakładu. Aktualnie możemy wyciąć każdy kształt wg. potrzeb klienta z niespotykaną dotąd precyzją i jakością . Dodatkowo nasza maszyna ma uchylną głowicę tnącą co pozwala nam ciąć wodą pod kątem do 60 stopni, dzięki temu możemy ciąć w 3D.

  W chwili obecnej oferujemy wycinanie dowolnych kształtów w różnych materiałach :

 • cięcie stali, aluminium
 • cięcie granitu, marmuru, trawertynu, kwarcytów, spieków i onyxów
 • cięcie i fazowanie płytek ceramicznych i gresowych oraz wycinanie w nich wszelkiego rodzaju otworów

Technologia cięcia wodą z pewnością nie jest tania ale nie my musimy patrzeć w przyszłość i stawiać na jakość.

Jesteśmy pewni, że ta inwestycja przyczyni się do zwiększenia jakości oferowanych przez nas produktów.

PUBLIKACJE:

Polerowane wykończenie powierzchni dla elegancji

Proces polerowania polega na wielokrotnym stosowaniu zabiegów ściernych. Uzyskujemy w ten sposób błyszczącą powierzchnię z efektem lustra. Polerowanie powierzchni kamieni podkreśla naturalne kolory i żyły, a także inne naturalne cechy kamienia. Powierzchnie polerowane są używane do wnętrz, a także do blatów. Polerowany kamień naturalny poprawia ogólną estetykę nieruchomości i dodaje jej wartości.

 

Płomienne wykończenie powierzchni nadaje rustykalny wygląd

Wykończenie to powstaje poprzez zastosowanie płomienia na powierzchnię kamienia. Jest to proces, w którym kamień narażony jest na intensywne ciepło i natychmiastowe chłodzenie. Wykończenia z płomieniowanego kamienia są sposobem na zwiększenie jego antypoślizgowości.

Płomieniowane wykończenie kamienia naturalnego nadaje skale szorstki, szklisty i bardzo naturalny wygląd. Jest to prawdopodobnie najczęstsze wykończenie w publicznych i komercyjnych obszarach bruku.

Kruszywa granitowe naturalne

Kruszywa są pochodzenia mineralnego, uzyskujemy je poprzez mechaniczne rozdrobnienie skał, doskonale nadają się na wysypanie alejek parkowych , do przydomowych ogrodów pomiędzy tujami ,iglakami itp.

Montaż

Nasza firma zatrudnia wykwalifikowanych pracowników, którzy zajmują się między innymi montażem. Zatem jeśli klient złoży u nas zamówienie my zajmujemy się wszystkim tzn. wykonaniem i zamontowaniem. Możliwy jest oczywiście też odbiór gotowego wyrobu i zamontowanie go we własnym zakresie.

Posiadamy własny transport z HDS

Transport 1

Transport 2

Transport 3

Ikona strzałki
Partnerzy